Aktualności
 • ZAPRASZAMY

   

    ZAPRASZAMY NA WAKACJE 2023 

   

   

  ZAPRASZAMY CENY PROMOCYJNE !!!

   

  798-628-999

  501-946-299

   

   

   

  Maj, Czerwiec i Wrzesień 

  Ceny już od 60 zł *

  O szczegóły pytaj telefonicznie

   

  OBIEKT MONITOROWANY 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  noclegi

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Wizyt:
Dzisiaj: 65Wszystkich: 115204

Karwia

Karwia - Położona nad morzem Bałtyckim w gminie Władysławowo

Z każdym latem dawna osada rybacka staje się pięknym kurortem wypoczynkowym. Piękna biało-piaszczysta plaża z pachnącymi lasami sosonowymi wzdłuż linii brzegu. Dojścia na plaże są krótkie, płaskie i utwardzone.
To jedna z najczęściej wybieranych miejscowości nad polskim morzem.

Karwia po raz pierwszy wzmiankowana była w roku 1274 jako mała osada rybacka. Jak głosi legenda, w 1462 roku odpoczywający w tej okolicy jeden z polskich oddziałów (dowodzony przez Piotra Dunina - późniejszego hetmana) walczący później w bitwie pod Świecinem, natknął na mały oddział krzyżacki, który penetrował te okolice.

W latach międzywojennych Karwia zaczęła przekształcać się w sezonowe letnisko. Oddzielona od przepięknej, szerokiej plaży sosnowym lasem z wydmami, była jednak zalewana w czasie sztormów, przez morskie fale. Dla ochrony przed żywiołem postanowiono wybudować w latach trzydziestych tamę typu holenderskiego o długości ok. 1 km, którą dzisiaj możemy oglądać jako zabytek w zachodniej części miejscowości. Od tej pory brzeg jest skutecznie chroniony i dalsze ataki morza nie przeszkadzały już w rozwoju miejscowości. 

 

Źródło:http://www.mapofpoland.pl/Karwia,opis.html